Dış Cephe Mantolama

Dış Cephe Mantolama

Dış cephe mantolama; Soğuk kış aylarında evinizdeki sıcak havanın kaybolmaması için dış cephe mantolama uygulamasını yaptırmanız önemlidir. Evinizdeki ya da binanızda ki kapı, pencere, duvar ve çatıdan ısı kayıpları olur. Siz evde ısıyı yükseltemediğiniz zaman direk kombinin sıcaklığını arttırırsınız. Bu da faturanızın yükselmesi demektir.

Isı polisliği yapan dış cephe mantolama uygulaması, tüm ısı kaçaklarını önler. Kaçmaya çalışan ısıyı tutar ve içeri hapseder. Böylelikle faturanız yüksek gelmez ve tasarruf yapmış olursunuz. Bu durum sadece soğuk kış aylarında değil yazın sıcaklarda da işler. Yazın klima çalıştırarak soğuttuğunuz evinizde ısı dışarı sızmadan eviniz soğuk kalır. Siz klimayı kapatsanız bile bir süre serinlik devam eder. İçeri ve dışarı arasında ısı transferi kesildiğinden dolayı binanızın da ömrü uzamış olur.

Neden Moda Mimarlık?

Dış cephe mantolama işlerimiz sayesinde yüksek gelen elektrik ve doğalgaz faturalarınız artık son buluyor. Kış aylarında saatlerce evinizi ısıtmak ya da yaz aylarında soğutmak durumda kalmayın. Kullandığımız en kaliteli ürünler uzun yıllar boyunca size sorun çıkarmaz. İşinin ehli ustalarımız evdeki tüm ısı kaçaklarını bulur ve direk müdahale eder.

Dış Cephe Mantolama Yapımı

Dış cephe mantolama yapmak hassasiyet gerektiren bir işlemdir. Yaptığımız tüm mantolama işlerinden aldığımız olumlu dönüşler sayesinde sürekli kendini geliştiren bir politikaya sahibiz. Dış cephe mantolamaişlemleri belirli sıralama ile yapılır. Yapılacak ilk işlem subasman profillerinin su terazisi yardımıyla yerleştirilmesidir. Uzmanlarımız subasmanları evinizin projesi yardımıyla bulur. İkinci adım olarak ise plaka yapıştırma yapılır. Bunlar su geçirmeyen taş yünü ve strafor gibi malzemelerdir. Bu malzemeler yapıştırıcılar ile dikkatli bir şekilde yapıştırılır. İşlemden sonra yaklaşık 24 saat beklenir.

Mantolama İşinde Dübelleme Aşaması

Mantolama işinde kuruma işlemi tamamlandıktan sonra dübelleme işlemi yapılır. Plakaların ek yerlerine dübeller atılır. Yüksek binalarda son katlara atılan dübel sayısı artırılır. Dübel işleminin devamında sıvı uygulaması işlemi başlar. Plakalarının üzerlerine bir kat olacak şekilde sıvı uygulanır. Yine 24 saat beklenir.

Mantolama İşinde Dekoratif Kaplama

24 saat boyunca kuruyan sıvının üzerine dekoratif kaplama yapılır. tüm cephelerin bir defada kapatılması esastır. Bu aşamadan sonra dış cephe mantolama işiniz neredeyse bitmiş olur. Kaplamaya uygun bir renk ile bina boyama işlemi ile bitirilir.

İşbirlikçiniz Moda Mimarlık

Tüm dekorasyon, tadilat, boya ve dış cephe mantolama işlerinizde sizin ile işbirliği yapmadan kesinlikle işlemlere başlamıyoruz. Ön fizibilite çalışmamızdan sonra işiniz için en doğru ve ekonomik olacak şekilde proje hazırlıyor ve bu projeyi size 3D olarak sunuyoruz. Sunum sonrasında sizin istekleriniz ve bizim önerilerimiz ile işin başlaması için sizden onay alıyoruz. Proje bitimi hakkında size verdiğimiz süre zarfında işin teslimi için ciddi bir çalışma yapılır. en kısa sürede en kaliteli hizmeti vermek bizim görevimizdir.

Ücretsiz Keşif Hizmetimizden Faydalanın